Kirkkoherranvirasto

 

Kirkkoherra Simo Lampela, puh. 050 594 3216 ; simo.lampela@evl.fi.

Kirkkoherranviraston osoite:
Jaakkolantie 2
40950 Muurame

Aukioloajat:  ma-to klo 9-12.00. 

To 20.12. kirkkoherranvirasto suljetaan klo 11.30.


Puhelin: 014 373 1025 ; gsm 045 263 7929

Faksi: 014 3110 678

Sähköposti: virasto.muurame@evl.fi

 

 

 

 

Muuramen seurakunnan työntekijöiden yhteystiedot

Hanna Forsman Diakonissa 050 594 3226 hanna.forsman@evl.fi
Maiju Halmela Pappi
Mari Hokkanen Lastenohjaaja 050 594 3235 mari.hokkanen@evl.fi
Sari Höylä Nuorisotyönohjaaja 050 340 4455 sari.hoyla@evl.fi
Mika Ilvesmäki kappalainen 050 594 3217 mika.ilvesmaki@evl.fi
Heikki Kangas Talouspäällikkö +358505943220 heikki.kangas@evl.fi
Petri Katko Nuorisotyönohjaaja 050 594 3224 petri.katko@evl.fi
Jukka Koskinen Hautausmaanhoitaja 050 594 3231 jukka.koskinen@evl.fi
Johanna Laasio Kanttori 050 594 3219 johanna.laasio@evl.fi
Esko Laitinen Erityisammattimies 050 594 3227 esko.laitinen@evl.fi
Simo Lampela Kirkkoherra 050 594 3216 simo.lampela@evl.fi
Tiina Lehtoniemi Toimistosihteeri - kirkkoherranvirasto 014 373 1025 aino.lehtoniemi@evl.fi
Susanna Liikola Suntio 050 571 2785 susanna.liikola@evl.fi
Jaana Lohiniva Lastenohjaaja 0505943236 jaana.lohiniva@evl.fi
Riitta Luiro Kanttori +358503906665 riitta.luiro@evl.fi
Pirjo Lumijärvi Suntio 050 594 3233 pirjo.lumijarvi@evl.fi
Heikki Myllykoski kappalainen 050 594 3218 heikki.myllykoski@evl.fi
Ritva Pasanen Suntio 050 594 3229 ritva.pasanen@evl.fi
Henna Pitkäaho Lastenohjaaja 0451274222 henna.pitkaaho@evl.fi
Virpi Rinne Diakoni 050 594 3225 virpi.rinne@evl.fi
Risto Ristolainen 0505943237
Hannele Räty Toimistosihteeri - taloustoimisto 045 178 0830 hannele.raty@evl.fi
Anna Sainpalo Lapsityönohjaaj-lähetyssihteeri 050 5943228 anna.sainpalo@evl.fi
Anna Maria Siljander kappalainen 050 594 3238 ansku.siljander@evl.fi
Tarja Vilhuniemi Toimistosihteeri - taloustoimisto 045 613 7122 tarja.vilhuniemi@evl.fi
Ella Wihinen vs. nuorisotyönohjaaja 050 594 3239 ella.wihinen@evl.fi

Tulevia tapahtumia

Su 16.12. klo 10:00-11:30 Messu Tehkää tie kuninkaalle. Vastuuryhmänä Sinapinsiemen. Kirkkokahvit. Tervetuloa!, Kirkko

Su 16.12. klo 16:00 Lasten kauneimmat joululaulut Tule koko perheellä lasten kauneimpiin joululauihin laulamaan! Mukana myös muskarilaisia ja Kaikukerholaisia., Kirkko

Su 16.12. klo 18:00 Kauneimmat joululaulut Tervetuloa laulamaan joululauluja! Mukana Tauonpaikka-kuoro., Kirkko

Ma 17.12. klo 10:00 Ilopiiri Kaikille avoin Ikinuorten Ilopiiri Mehtolassa klo 10-12. Kahvit, hartaus ja ohjelmaa. Lisätiedot Virpiltä p. 050 5943225., Mehtolan sauna

Ti 18.12. klo 12:00 Kauneimmat joululaulut Koskikodilla. Kauneimmat joululaulut Koskikodilla klo 13. Kahvit klo 13.30, Hanna Forsman ja Pappilanpiiri, Muu tila

Ke 19.12. klo 18:00 Kauneimmat joululaulut Muuramen kirjastossa Tervetuloa laulamaan joululauluja Muuramen kirjastoon! Mukana Tauonpaikka-kuoro., Muu tila

To 20.12. klo 16:00 Pelikerho Nuorten pelikerho torstaisin klo 16-18 srk-kodilla nuortentilassa. Vetäjinä Lassi Ilvesmäki ja Janne Perälä., Srk-koti nuortentila

Ma 24.12. klo 16:00 Sanajumalanpalvelus Jouluaaton kirkkohetki. Tule laulamaan Enkeli taivaan ja Maa on niin kaunis! Mukana musisoivia lapsiperheitä lauluin ja soittimin., Kirkko