Kirkkoherranvirasto

 

Vs. Kirkkoherra Heikki Myllykoski, puh. 050 594 3218 ; heikki.myllykoski@evl.fi.

Kirkkoherranviraston osoite:
Jaakkolantie 2
40950 Muurame

Aukioloajat:  ma-to klo 9-12.00. 


Puhelin: 014 373 1025 ; gsm 045 263 7929

Faksi: 014 3110 678

Sähköposti: virasto.muurame@evl.fi

Kirkkoherranvirasto suljettu 14-16.5 sekä 29.5.

 

 

 

 

Muuramen seurakunnan työntekijöiden yhteystiedot

Hanna Forsman Diakonissa 050 594 3226 hanna.forsman@evl.fi
Maiju Halmela seurakuntapastori 050 560 6167 maiju.halmela@evl.fi
Mari Hokkanen Lastenohjaaja 050 594 3235 mari.hokkanen@evl.fi
Sari Höylä Nuorisotyönohjaaja 050 340 4455 sari.hoyla@evl.fi
Mika Ilvesmäki kappalainen 050 594 3217 mika.ilvesmaki@evl.fi
Heikki Kangas Talouspäällikkö +358505943220 heikki.kangas@evl.fi
Petri Katko Nuorisotyönohjaaja 050 594 3224 petri.katko@evl.fi
Laura Kolula Nuorisotyönohjaaja 050 594 3239 laura.kolula@evl.fi
Jukka Koskinen Hautausmaanhoitaja 050 594 3231 jukka.koskinen@evl.fi
Katja Koskinen Lastenohjaaja 0451274222 katja.e.koskinen@evl.fi
Johanna Laasio Kanttori 050 594 3219 johanna.laasio@evl.fi
Esko Laitinen Erityisammattimies 050 594 3227 esko.laitinen@evl.fi
Tiina Lehtoniemi Toimistosihteeri - kirkkoherranvirasto 014 373 1025 aino.lehtoniemi@evl.fi
Susanna Liikola Suntio 050 571 2785 susanna.liikola@evl.fi
Jaana Lohiniva Lastenohjaaja 0505943236 jaana.lohiniva@evl.fi
Riitta Luiro Kanttori +358503906665 riitta.luiro@evl.fi
Pirjo Lumijärvi Suntio 050 594 3233 pirjo.lumijarvi@evl.fi
Heikki Myllykoski vs. kirkkoherra 050 594 3218 heikki.myllykoski@evl.fi
Ritva Pasanen Suntio 050 594 3229 ritva.pasanen@evl.fi
Virpi Rinne Diakoni 050 594 3225 virpi.rinne@evl.fi
Risto Ristolainen 0505943237
Hannele Räty Toimistosihteeri - taloustoimisto 045 178 0830 hannele.raty@evl.fi
Anna Sainpalo Lapsityönohjaaj-lähetyssihteeri 050 5943228 anna.sainpalo@evl.fi
Anna Maria Siljander kappalainen 050 594 3238 ansku.siljander@evl.fi
Tarja Vilhuniemi Toimistosihteeri - taloustoimisto 045 613 7122 tarja.vilhuniemi@evl.fi

Tulevia tapahtumia

Su 19.5. klo 10:00 Perhekirkko Pyhän aiheena Taivaan kansalaisena maailmassa. Kouluun lähtevien siunaaminen. Kaatuneiden muistopäivä. Musiikissa mukana kuorokerho Kaiku. Vastuuryhmänä Lions Club Muurame. Kirkkokahvit. Tervetuloa isot ja pienet!, Kirkko

Ma 20.5. klo 11:00 Vihtalahden lähimmäisenkammari Vihtalahden lähimmäisen kammari poikkeuksellisesti ma 20.5. klo 11-13., Srk-koti keittiö

Ti 21.5. klo 12:00 Pappilan piiri Pappilanpiiri klo 12-13.30 os. Jaakkolantie 2. Kahvit, ohjelmaa ja hartaus. Hanna Forsman p. 050 5943226, Pappila

Ti 21.5. klo 16:00-18:00 Nuorten Raamis Tule mukaan tutkimaan Raamattua muiden nuorten kanssa! Raamis kokoontuu joka tiistai srk-kodin nuortentilassa klo 16-18. Ohjaajina Vilma ja Mette., Srk-koti nuortentila

Ke 22.5. klo 12:00 Päihteetön päivä Päihteetön päivä päihde- ja mielenterveyskuntoutujille Mehtolassa klo 12-14. Hartaus, ruoka ja kahvit. Sauna lämpimänä! Ilmainen taksi hakee Teollisuustien Kettulasta klo 11.30, Kenttätien Kettulasta klo 11.35 ja R-kioskilta klo 11.40. Paluukyyti Mehtolasta lähtee klo 14. Lisätiedot Virpi-diakoni p. 050 5943225., Mehtolan sauna

Ke 22.5. klo 18:00 Nuorten musaryhmä Nuorten musaryhmä Akari, treenit noin joka toinen keskiviikko srk-kodilla klo 18-20. Ohjaajana Aapo Tähkäpää., Srk-koti nuortentila

Ke 22.5. klo 19:00 Miesten raamattupiiri, Mannatupa Raamattupiirissä luetaan yhdessä Raamattua, keskustellaan ja rukoillaan. Tule sinäkin mukaan!, Muu tila

To 23.5. klo 16:00 Virsiveljien harjoitus Srk-koti yläkerta