Kirkkoherranvirasto

 

Vs. Kirkkoherra Heikki Myllykoski, puh. 050 594 3218 ; heikki.myllykoski@evl.fi.

Kirkkoherranviraston osoite:
Jaakkolantie 2
40950 Muurame

Aukioloajat:  ma-to klo 9-12.00. 

Kirkkoherranvirasto on poikkeuksellisesti suljettuna 20-21.3.2019.


Puhelin: 014 373 1025 ; gsm 045 263 7929

Faksi: 014 3110 678

Sähköposti: virasto.muurame@evl.fi

 

 

 

 

Muuramen seurakunnan työntekijöiden yhteystiedot

Hanna Forsman Diakonissa 050 594 3226 hanna.forsman@evl.fi
Maiju Halmela seurakuntapastori 050 560 6167 maiju.halmela@evl.fi
Mari Hokkanen Lastenohjaaja 050 594 3235 mari.hokkanen@evl.fi
Sari Höylä Nuorisotyönohjaaja 050 340 4455 sari.hoyla@evl.fi
Mika Ilvesmäki kappalainen 050 594 3217 mika.ilvesmaki@evl.fi
Heikki Kangas Talouspäällikkö +358505943220 heikki.kangas@evl.fi
Petri Katko Nuorisotyönohjaaja 050 594 3224 petri.katko@evl.fi
Laura Kolula Nuorisotyönohjaaja 050 594 3239 laura.kolula@evl.fi
Jukka Koskinen Hautausmaanhoitaja 050 594 3231 jukka.koskinen@evl.fi
Katja Koskinen Lastenohjaaja 0451274222 katja.e.koskinen@evl.fi
Johanna Laasio Kanttori 050 594 3219 johanna.laasio@evl.fi
Esko Laitinen Erityisammattimies 050 594 3227 esko.laitinen@evl.fi
Tiina Lehtoniemi Toimistosihteeri - kirkkoherranvirasto 014 373 1025 aino.lehtoniemi@evl.fi
Susanna Liikola Suntio 050 571 2785 susanna.liikola@evl.fi
Jaana Lohiniva Lastenohjaaja 0505943236 jaana.lohiniva@evl.fi
Riitta Luiro Kanttori +358503906665 riitta.luiro@evl.fi
Pirjo Lumijärvi Suntio 050 594 3233 pirjo.lumijarvi@evl.fi
Heikki Myllykoski vs. kirkkoherra 050 594 3218 heikki.myllykoski@evl.fi
Ritva Pasanen Suntio 050 594 3229 ritva.pasanen@evl.fi
Virpi Rinne Diakoni 050 594 3225 virpi.rinne@evl.fi
Risto Ristolainen 0505943237
Hannele Räty Toimistosihteeri - taloustoimisto 045 178 0830 hannele.raty@evl.fi
Anna Sainpalo Lapsityönohjaaj-lähetyssihteeri 050 5943228 anna.sainpalo@evl.fi
Anna Maria Siljander kappalainen 050 594 3238 ansku.siljander@evl.fi
Tarja Vilhuniemi Toimistosihteeri - taloustoimisto 045 613 7122 tarja.vilhuniemi@evl.fi

Tulevia tapahtumia

Ke 20.3. klo 10:00 Taaperokerho Avoin perhekerho taaperoille ja vanhemmille Rajalan kerhotilassa. Mukavaa yhdessäoloa, askartelua, hartaus, kahvittelua. Ei tarvitse ilmoittautua. Tervetuloa!, Rajalan kerhotila

To 21.3. klo 09:30 Perhekerho Avoin perhekerho Kinkomaan kerhotilassa. Mukavaa yhdessäoloa, askartelua, hartaus, kahvittelua. Ei tarvitse ilmoittautua. Tervetuloa!, Kinkomaan kerhotila

To 21.3. klo 11:30 Keva-kerho Aikuisten kehitysvammaisten kerho Seurakuntakodilla os. Sanantie 5. Ruokailu, hartaus ja ohjelmaa. Paikalla diakoniatyöntekijät Virpi ja Hanna p. 050 5943226., Srk-koti keittiö

To 21.3. klo 12:00 Lähimmäisen kammari Lähimmäisen kammari Nuorisoseurantalolla klo 12-14. Kahvia ja voileipää (vapaaehtoinen kahvimaksu) ja ohjelmaa salissa. Srk, SPR ja kunta. Lisätiedot Virpi-diakonilta p. 050 5943225., Muu tila

To 21.3. klo 16:00 Pelikerho Nuorten pelikerho torstaisin klo 16-18 srk-kodilla nuortentilassa. Vetäjinä Lassi Ilvesmäki ja Janne Perälä., Srk-koti nuortentila

To 21.3. klo 16:00 Virsiveljien harjoitus Srk-koti yläkerta

To 21.3. klo 17:30 Virkkaa, värkkää, väkerrä Ilta aikuisille. Opetellaan ja opitaan toisiltamme käden taitoja. Pieni materiaalimaksu. Saunomismahdollisuus. Tule ja ota kaverikin mukaan!, Mehtolan sauna

To 21.3. klo 18:00 Isoskoulutus Isoskoulutus nuortentilassa klo 18-20., Srk-koti nuortentila