Muuramen seurakunnan työntekijöiden yhteystiedot

Hanna Forsman Diakonissa 050 594 3226 hanna.forsman@evl.fi
Kari Hokkanen Hautausmaanhoitaja
Mari Hokkanen Lastenohjaaja 050 594 3235 mari.hokkanen@evl.fi
Sari Höylä Nuorisotyönohjaaja 050 340 4455 sari.hoyla@evl.fi
Mika Ilvesmäki kappalainen 050 594 3217 mika.ilvesmaki@evl.fi
Heikki Kangas Talouspäällikkö +358505943220 heikki.kangas@evl.fi
Petri Katko Nuorisotyönohjaaja 050 594 3224 petri.katko@evl.fi
Jukka Koskinen Hautausmaanhoitaja 050 594 3231 jukka.koskinen@evl.fi
Johanna Laasio Kanttori 050 594 3219 johanna.laasio@evl.fi
Esko Laitinen Erityisammattimies 050 594 3227 esko.laitinen@evl.fi
Simo Lampela Kirkkoherra 050 594 3216 simo.lampela@evl.fi
Tiina Lehtoniemi Toimistosihteeri - kirkkoherranvirasto 014 373 1025 aino.lehtoniemi@evl.fi
Susanna Liikola Suntio 050 571 2785 susanna.liikola@evl.fi
Jaana Lohiniva Lastenohjaaja 0505943236 jaana.lohiniva@evl.fi
Riitta Luiro Kanttori +358503906665 riitta.luiro@evl.fi
Pirjo Lumijärvi Suntio 050 594 3233 pirjo.lumijarvi@evl.fi
Heikki Myllykoski kappalainen 050 594 3218 heikki.myllykoski@evl.fi
Ritva Pasanen Suntio 050 594 3229 ritva.pasanen@evl.fi
Virpi Rinne Diakoni 050 594 3225 virpi.rinne@evl.fi
Hannele Räty Toimistosihteeri - taloustoimisto 045 178 0830 hannele.raty@evl.fi
Anna Sainpalo Diakoni-lähetyssihteeri 050 5943228 anna.sainpalo@evl.fi
Anna Maria Siljander kappalainen 050 594 3238 ansku.siljander@evl.fi
Tarja Vilhuniemi Toimistosihteeri - taloustoimisto 050 594 3237 tarja.vilhuniemi@evl.fi
Ella Wihinen vs. nuorisotyönohjaaja 050 594 3239 ella.wihinen@evl.fi

Tulevia tapahtumia

Pe 17.8. klo 10:00 Ruokajakelu - Mannatupa Ruokajakelu Mannatuvalla os. Virastotie 2 (Pitsapuodin vieressä) klo 10-11. Klo 10 päivän sana jonka jälkeen jaetaan vuoronumerot satunnaisessa järjestyksessä paikalle saapuneiden kesken. Sen jälkeen tulevat saavat loput numerot järjestyksessä. Tarjolla ilmaista kahvia. Jokainen joka kokee tarvitsevansa ruoka-apua on tervetullut. Ruokaa saa yhden kerran viikossa. Ensimmäisen kuukauden sisällä tulee käydä keskustelu diakoniatyöntekijän kanssa omasta elämäntilanteesta. Diakoniatyöntekijät päivystävät usein Mannatuvalla. Yhteystiedot: Ruokapankkivastaava/diakoniatyöntekijä Hanna Forsman p. 050 5943226. Mannatupa ry:n puheenjohtaja Tarmo Mäyränen p. 050 5709455., Muu tila

Pe 17.8. klo 18:00 Nuortenilta Nuortenilta srk-majalla klo 18-22, Srk-maja

Su 19.8. klo 10:00 Sanajumalanpalvelus Pyhän aiheena Jeesus, parantajamme. Vastuuryhmänä Sanasolu. Kirkkokahvit. Tervetuloa mukaan!, Kirkko

Ma 20.8. klo 10:00 Ruokajakelu - Mannatupa Ruokajakelu Mannatuvalla os. Virastotie 2 (Pitsapuodin vieressä) klo 10-11. Klo 10 päivän sana jonka jälkeen jaetaan vuoronumerot satunnaisessa järjestyksessä paikalle saapuneiden kesken. Sen jälkeen tulevat saavat loput numerot järjestyksessä. Tarjolla ilmaista kahvia. Jokainen joka kokee tarvitsevansa ruoka-apua on tervetullut. Ruokaa saa yhden kerran viikossa. Ensimmäisen kuukauden sisällä tulee käydä keskustelu diakoniatyöntekijän kanssa omasta elämäntilanteesta. Diakoniatyöntekijät päivystävät usein Mannatuvalla. Yhteystiedot: Ruokapankkivastaava/diakoniatyöntekijä Hanna Forsman p. 050 5943226. Mannatupa ry:n puheenjohtaja Tarmo Mäyränen p. 050 5709455., Muu tila

Ma 20.8. klo 16:00 3-5-vuotiaiden muskari 3-5-vuotiaiden muskari nuorisotilassa, opettaja Riitta Luiro. Ilmoittautumiset nettisivun kautta., Srk-koti nuortentila

Ma 20.8. klo 17:00 Kuorokerho Kaiku Maksuton kuorokerho Kaiku 6-8-vuotiaille. Tavoitteellista musiikkikasvatusta, opettaja Riitta Luiro. Tervetuloa mukaan! Ilmoittautuminen netissä., Srk-koti nuortentila

Ti 21.8. klo 09:00-12:00 Perhekerho Srk-koti yläkerta

Ti 21.8. klo 09:00 2-3-vuotiaiden muskari 2-3-vuotiaiden muskari nuorisotilassa. Opettaja Riitta Luiro. Ilmoittautuminen netissä., Srk-koti nuortentila