Muuramen seurakunnan työntekijöiden yhteystiedot

Hanna Forsman Diakonissa 050 594 3226 hanna.forsman@evl.fi
Mari Hokkanen Lastenohjaaja 050 594 3235 mari.hokkanen@evl.fi
Sari Höylä Nuorisotyönohjaaja 050 340 4455 sari.hoyla@evl.fi
Mika Ilvesmäki kappalainen 050 594 3217 mika.ilvesmaki@evl.fi
Heikki Kangas Talouspäällikkö +358505943220 heikki.kangas@evl.fi
Petri Katko Nuorisotyönohjaaja 050 594 3224 petri.katko@evl.fi
Jukka Koskinen Hautausmaanhoitaja 050 594 3231 jukka.koskinen@evl.fi
Johanna Laasio Kanttori 050 594 3219 johanna.laasio@evl.fi
Esko Laitinen Erityisammattimies 050 594 3227 esko.laitinen@evl.fi
Simo Lampela Kirkkoherra 050 594 3216 simo.lampela@evl.fi
Tiina Lehtoniemi Toimistosihteeri - kirkkoherranvirasto 014 373 1025 aino.lehtoniemi@evl.fi
Susanna Liikola Suntio 050 571 2785 susanna.liikola@evl.fi
Jaana Lohiniva Lastenohjaaja 0505943236 jaana.lohiniva@evl.fi
Riitta Luiro Kanttori +358503906665 riitta.luiro@evl.fi
Pirjo Lumijärvi Suntio 050 594 3233 pirjo.lumijarvi@evl.fi
Heikki Myllykoski kappalainen 050 594 3218 heikki.myllykoski@evl.fi
Ritva Pasanen Suntio 050 594 3229 ritva.pasanen@evl.fi
Henna Pitkäaho Lastenohjaaja 0451274222 henna.pitkaaho@evl.fi
Virpi Rinne Diakoni 050 594 3225 virpi.rinne@evl.fi
Risto Ristolainen 0505943237
Hannele Räty Toimistosihteeri - taloustoimisto 045 178 0830 hannele.raty@evl.fi
Anna Sainpalo Lapsityönohjaaj-lähetyssihteeri 050 5943228 anna.sainpalo@evl.fi
Anna Maria Siljander kappalainen 050 594 3238 ansku.siljander@evl.fi
Tarja Vilhuniemi Toimistosihteeri - taloustoimisto 045 613 7122 tarja.vilhuniemi@evl.fi
Ella Wihinen vs. nuorisotyönohjaaja 050 594 3239 ella.wihinen@evl.fi

Tulevia tapahtumia

To 15.11. klo 12:00 Lähimmäisen kammari Lähimmäisen kammari Nuorisoseurantalolla klo 12-14. Päivän sana, kahvia ja voileipää. Ohjelmaa salissa. Järj. seurakunta, kunta ja SPR. Lisätiedot Virpi-diakoni p. 050 5943225., Muu tila

To 15.11. klo 15:30 Virsiveljien harjoitus Srk-koti yläkerta

To 15.11. klo 16:00 Pelikerho Nuorten pelikerho torstaisin klo 16-18 srk-kodilla nuortentilassa. Vetäjinä Lassi Ilvesmäki ja Janne Perälä., Srk-koti nuortentila

To 15.11. klo 18:00 Tauonpaikka-kuoron harjoitus Kirkko

Pe 16.11. klo 10:30 Maata näkyvissä -festarit Turussa Pohjoismaiden suurin kristillinen nuortentapahtuma Turussa 16.-18.11.2018., Muu tila

La 17.11. klo 18:00 Metallimessu On taottava kun rauta on kuumaa! Metallimessussa kipinät lentelevät. Musiikissa Robert Saastamoinen, laulu ja kitara, Tuukka Pitkänen, kitara, Elias Seppinen, basso, Taneli Manninen, rummut. Saarnaa Tommi Wihinen, liturgina Heikki Myllykoski., Kirkko

Su 18.11. klo 10:00-11:30 riparikirkko Valvomisen sunnuntai. Valvokaa! Seurakuntavaalit. Vastuuryhmänä riparilaiset ja STELK. Kirkkokahvit. Tervetuloa!, Kirkko

Ma 19.11. klo 10:00 Ilopiiri Kaikille avoin Ikinuorten Ilopiiri Mehtolassa klo 10-12. Kahvit, hartaus ja ohjelmaa. Lisätiedot Virpiltä p. 050 5943225., Mehtolan sauna