Muuramen seurakunnan työntekijöiden yhteystiedot

Hanna Forsman Diakonissa 050 594 3226 hanna.forsman@evl.fi
Mari Hokkanen Lastenohjaaja 050 594 3235 mari.hokkanen@evl.fi
Päivi Honkonen Lastenohjaaja 050 560 6167 paivi.honkonen@evl.fi
Sari Höylä Nuorisotyönohjaaja 050 340 4455 sari.hoyla@evl.fi
Mika Ilvesmäki kappalainen 050 594 3217 mika.ilvesmaki@evl.fi
Tiina Järvinen Kanttori 050 390 6665 tiina.jarvinen@evl.fi
Heikki Kangas Talouspäällikkö +358505943220 heikki.kangas@evl.fi
Petri Katko Nuorisotyönohjaaja 050 594 3224 petri.katko@evl.fi
Jukka Koskinen Hautausmaanhoitaja 050 594 3231 jukka.koskinen@evl.fi
Johanna Laasio Kanttori 050 594 3219 johanna.laasio@evl.fi
Esko Laitinen Erityisammattimies 050 594 3227 esko.laitinen@evl.fi
Simo Lampela Kirkkoherra 050 594 3216 simo.lampela@evl.fi
Tiina Lehtoniemi Toimistosihteeri - kirkkoherranvirasto 014 373 1025 aino.lehtoniemi@evl.fi
Susanna Liikola Suntio 050 571 2785 susanna.liikola@evl.fi
Pirjo Lumijärvi Suntio 050 594 3233 pirjo.lumijarvi@evl.fi
Heikki Myllykoski kappalainen 050 594 3218 heikki.myllykoski@evl.fi
Ritva Pasanen Suntio 050 594 3229 ritva.pasanen@evl.fi
Mira Pylväläinen Toimistosihteeri - taloustoimisto 045 178 0830 mira.pylvalainen@evl.fi
Virpi Rinne Diakoni 050 594 3225 virpi.rinne@evl.fi
Hannele Räty Toimistosihteeri - taloustoimisto 045 178 0830 hannele.raty@evl.fi
Marika Saarela Lastenohjaaja +358451274222 marika.saarela@evl.fi
Anna Sainpalo Diakoni-lähetyssihteeri 050 5943228 anna.sainpalo@evl.fi
Anna Maria Siljander kappalainen 050 594 3238 ansku.siljander@evl.fi
Tarja Vilhuniemi Toimistosihteeri - taloustoimisto 050 594 3237 tarja.vilhuniemi@evl.fi
Maria Virtanen Lastenohjaaja 050 594 3236 maria.virtanen@evl.fi
Ella Wihinen vs. nuorisotyönohjaaja 050 594 3239 ella.wihinen@evl.fi

Tulevia tapahtumia

Su 22.10. klo 10:00 Messu Pyhän aiheena Usko ja epäusko. Vastuuryhmänä Lähde. Kirkkokahvit. Tervetuloa!, Kirkko

Ma 23.10. klo 10:00 Ruokajakelu Mannatuvalla Ruokajakelu Mannatuvalla os. Virastotie 5. Klo 10 luetaan päivän sana ja sen jälkeen jaetaan vuoronumerot satunnaisessa järjestyksessä. Sen jälkeen tulevat saavat seuraavat numerot järjestyksessä. Ovet suljetaan klo 11.15 ja kaikki saavat ruokaa jotka ovat siihen mennessä tulleet sisään., Muu tila

Ma 23.10. klo 10:00 Vauvapiiri Srk-koti yläkerta

Ti 24.10. klo 09:00-11:00 Perhekerho Srk-koti yläkerta

Ti 24.10. klo 12:00 Pappilanpiiri Hartaus, kuulumisia ja kahvit. Hanna Forsman., Pappila

Ti 24.10. klo 17:00 Nuorten raamis Nuorten raamis srk-kodilla tiistaisin klo 17-19. Ohjaajina Johanna Lampinen ja Juudit Siljander., Srk-koti nuortentila

Ti 24.10. klo 18:00 Tule kylään!-Naisten ilta Tule kylään!-Naisten ilta Maarit Jakobssonilla., Muu tila

Ti 24.10. klo 20:00 Nuorten salivuoro Nuorten salivuoro Niittyahon koululla. Pelaillaan sählyä ja muita pallopelejä. Ohjaajina Akseli Laitinen ja Rasmus Ollila., Niittyahon koulu